Architektura i totalitaryzm – wykład

Architektura i totalitaryzm – wykład

Architektura i totalitaryzm – wykład

Wykład o wykorzystaniu architektury i urbanistyki przez systemy totalitarne przed 1945 rokiem. Analiza w Muzeum Narodowym.

Czytaj więcejZwiń

Wykład Mai Kwiecińskiej w ramach cyklu „Jak zbudowano nowoczesność”. Systemy totalitarne chętnie korzystały z metod propagandowych, posługując się architekturą i urbanistyką jako narzędziami wpływu. Podczas spotkania przyjrzymy się architekturze państw totalitarnych przed 1945 r.: Trzeciej Rzeszy, Związkowi Radzieckiemu i faszystowskim Włochom. Będziemy obserwować przekształcenia modernizmu, powrót klasycyzmu oraz próby wytworzenia stylu narodowego. Spotkanie odbędzie się w sali audiowizualnej (s. 116) Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Wstęp wolny.

Edukacja & Rozwój
Grupa znajomych
Widz / Słuchacz